Competition Program

Union:
Club:
Sport:
Class type:
July 2019
ACKH - 20-21 July Saturday - Sunday
Kings Kampen
Gamla Falmark in Skellefteå
Closed
HäKH - 20-21 July Saturday - Sunday
Norrlandscupen
Borgarparken in Hudiksvalls Kommun
[Sista efteranmälan imorgon]
KoKH - 20 July Saturday
Skälby 4H gård in Kalmar
Closed
MKH - 20-21 July Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Motionscentrum in Hallstahammar
Closed
ULKH - 20 July Saturday
Uppsala
Closed
VÄSKH - 21 July Sunday
Södra VÄSKH
Onsala kyrka in Kungsbacka
Closed
LKH - 22 July Monday
Kvällstävling
Grantofta gård in Malmö
Closed
CANCELLED - ÖLKH - 22 July Monday
Nora
[Sista efteranmälan idag]
CANCELLED
VKH - 22 July Monday
Gammelvala
Brunskog in Arvika
Closed
VÄSKH - 23 July Tuesday
Södra VÄSKH
Västra Götaland
[Sista efteranmälan idag]
JKH - 24 July Wednesday
Ängsmon in Östersund
[Sista anmälan imorgon]
WKH - 24 July Wednesday
Kvällstävling
Hagagymnasiets grusplan in Borlänge
ACKH - 25 July Thursday
Kvällstävling
Röbäck in Umeå
[Sista anmälan imorgon]
08KT - 27-28 July Saturday - Sunday
Pridecuperna
Hellasgården in Nacka
Closed
BDKH - 27 July Saturday
Stranden in Haparanda
GKHT - 27 July Saturday
IP in Älvkarleby
ÖLKH - 27-28 July Saturday - Sunday
Semestercuperna
Uskavi in Nora
Closed
SKH - 27 July Saturday
Landskronakarnevalen
Landskrona
[Sista anmälan idag]
CANCELLED - STKH - 27 July Saturday
Stockholm
CANCELLED
VÄSKH - 28 July Sunday
Norra VÄSKH
Hos Emma i Uddevalla in Västra Götaland
VKH - 29 July Monday
Kvällstävling
Skåre
HäKH - 31 July Wednesday
Kvällstävling
Grusplan vid skidstadion in Hudiksvall
MKH - 31 July Wednesday
Kvällstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
SKH - 31 July Wednesday
Lägertävling
Haradal in Ängelholm
ULKH - 31 July Wednesday
Uppsala
No classes
VÄSKH - 31 July Wednesday
Norra VÄSKH
Hos Emma i Uddevalla in Västra Götaland
August 2019
SKH - 1 August Thursday
Kvällstävling
Montessori Grundskolan Maria in Malmö
ACKH - 3-4 August Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Nydalasjön in Umeå
GKHT - 3 August Saturday
Sandviken
No classes
JKH - 3-4 August Saturday - Sunday
Alsens husdjursdag
Alsen
No classes
LKH - 3 August Saturday
Lyckocuperna med Klubbkampen
Örestads Ryttaresällskap in Malmö
WKH - 3-4 August Saturday - Sunday
Libra Artic Cup
Högboda
08KT - 4 August Sunday
Klubbtävling
Hedviglundsparken in Älta
Closed
GOKH - 4 August Sunday
Tempo in Stenkyrka
RoKH - 4 August Sunday
Hallstaviks IP in Hallstavik
STKH - 4 August Sunday
Kvällstävling
Gulsippans parklek
KoKH - 6 August Tuesday
Kvällstävling
Skälby 4H gård in Kalmar
VÄSKH - 7 August Wednesday
Sommarlovstävling i Norra VÄSKH
Härryda in Västra Götaland
ACKH - 8 August Thursday
Kvällstävling
Gräsytan bakom Granngården in Skellefteå
JKH - 8 August Thursday
Östersund
No classes
BDKH - 10 August Saturday
Porsön in Luleå
GOKH - 10 August Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
SKH - 10 August Saturday
Lödde Cup
Lunds Botaniska Trädgård in Lund
ULKH - 10-11 August Saturday - Sunday
Uppsala in Uppsala
No classes
VKH - 10-11 August Saturday - Sunday
Hjärtecuperna
Hasselbol in Kil
YKH - 10-11 August Saturday - Sunday
Sundsvall
HäKH - 11 August Sunday
Hudiksvalls kommun
KoKH - 11 August Sunday
Skälby 4H gård in Kalmar
ACKH - 13 August Tuesday
Kvällstävling
Böleäng in Umeå
SKH - 13 August Tuesday
Kvällstävling
Ängelholm
HäKH - 14 August Wednesday
Kvällstävling
Gruset in Hudiksvall
VÄSKH - 15 August Thursday
Kvällstävling Södra VÄSKH
Västra Götaland
No classes
BDKH - 17-18 August Saturday - Sunday
Piteå
GKHT - 17 August Saturday
Sandviken
No classes
MKH - 17-18 August Saturday - Sunday
Skördecuperna
Motionscentrum in Hallstahammar
VÄSKH - 17-18 August Saturday - Sunday
Västkustcuperna samt Klubbkampen
Magra
WKH - 17 August Saturday
Hagagymnasiets grusplan in Borlänge
No classes
LKH - 19 August Monday
Kvällstävling
Hos Anna in Sjöbo
BDKH - 20 August Tuesday
Kvälls mini-medelsvår
Haparanda
VÄSKH - 21 August Wednesday
Kvällstävling
Västra Götaland
No classes
BDKH - 22 August Thursday
Kvälls
Boden
08KT - 24 August Saturday
Hedvigslundsparken in Älta
ACKH - 24 August Saturday
Nordanå in Skellefteå
GOKH - 24 August Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
HäKH - 24-25 August Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Hudiksvall
JKH - 24 August Saturday
Östersund
Closed
LKH - 24 August Saturday
Klubbmästerskap
Jägersro in Malmö
ÖKH - 24 August Saturday
Vretadagen Klubbkamp
Vretaskolan in Linköping
No classes
RoKH - 24 August Saturday
Norrtälje kommun
No classes
SKH - 24 August Saturday
Klubbmästerskap
Skåne
STKH - 24-25 August Saturday - Sunday
Djurens Helg
Solvalla in Bromma
VKH - 24-25 August Saturday - Sunday
Lillerudsdagarna
Lillerud in Karlstad
YKH - 24-25 August Saturday - Sunday
Svartviksdagarna
Sundsvall
No classes
BDKH - 25 August Sunday
Emmas Selar cuper
Haparanda
ULKH - 25 August Sunday
Uppsala
No classes
VÄSKH - 28 August Wednesday
Kvällstävling i Södra gruppen
Västra Götaland
No classes
GKHT - 31 August Saturday
Sandviken
No classes
VÄSKH - 31 August - 1 September Saturday - Sunday
25-ÅRS JUBILEUM
Ronnums Herrgård in Vargön
September 2019
08KT - 1 September Sunday
Stockholm in Stockholm
No classes
ACKH - 1 September Sunday
Rödåsel hos Emma A in Umeå
VÄSKH - 4 September Wednesday
Kvällstävling Norra VÄSKH
Västra Götaland
No classes
BDKH - 7 September Saturday
- in Piteå
No classes
GOKH - 7-8 September Saturday - Sunday
Lövsta in Roma
No classes
KoKH - 7 September Saturday
Skälby 4H gård in Kalmar
No classes
LKH - 7 September Saturday
Lund
No classes
MKH - 7 September Saturday
Eftermiddagstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
RoKH - 7 September Saturday
Norrtälje kommun
No classes
STKH - 7 September Saturday
Stockholm
No classes
WKH - 7-8 September Saturday - Sunday
Hagagymnasiets grusplan in Borlänge
No classes
YKH - 7 September Saturday
Härnösand
No classes
JKH - 8 September Sunday
Djurens dag
Travet in Östersund
No classes
ÖLKH - 8 September Sunday
KLUBBTÄVLING
Örebro
Closed
VKH - 8 September Sunday
Arvika
ACKH - 14 September Saturday
Skellefteå
No classes
GKHT - 14 September Saturday
Gävle
Closed
GOKH - 14 September Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
JKH - 14 September Saturday
Östersund
No classes
MKH - 14 September Saturday
Motionscentrum in Hallstahammar
SKH - 14-15 September Saturday - Sunday
Klippan Cup och Skånetrofén
Rönne Hundungdom in Klippan
ULKH - 14 September Saturday
Uppsala
No classes
VÄSKH - 14 September Saturday
Norra VÄSKH
Västra Götaland
No classes
VKH - 14 September Saturday
Degerfors folkets park in Degerfors
No classes
YKH - 14 September Saturday
Sundsvall
No classes
BDKH - 15 September Sunday
Gällivare
No classes
HäKH - 15 September Sunday
RIP-cuperna
Hudiksvall
STKH - 15 September Sunday
Klubbmästerskap
Hågelbyparken in Botkyrka
08KT - 21-22 September Saturday - Sunday
Krok- & Höjd-SM
Stockholms Hundsportscentrum in Upplands Väsby
BDKH - 21 September Saturday
Luleå
No classes
BDKH - 28 September Saturday
Haparanda
No classes
MKH - 28 September Saturday
Motionscentrum
Hallstahammar
No classes
STKH - 28 September Saturday
Klubbmästerskap
Stockholm
ULKH - 28 September Saturday
Uppsala in Uppsala
No classes
YKH - 28 September Saturday
Sundsvall
No classes
ACKH - 29 September Sunday
KM mini och veteran
Umeå
No classes
JKH - 29 September Sunday
Östersund
No classes
KoKH - 29 September Sunday
Skälby 4H gård in Kalmar
No classes
ÖKH - 29 September Sunday
Mickelsmäss
Linköping
No classes
VÄSKH - 29 September Sunday
Södra VÄSKH
Västra Götaland
No classes
October 2019
ACKH - 5 October Saturday
Skellefteå
No classes
ÖLKH - 5 October Saturday
KLUBBKAMP
Örebro
No classes
SKH - 5 October Saturday
Skåne
VÄSKH - 5 October Saturday
Södra VÄSKH in Västra Götaland
No classes
LKH - 12 October Saturday
Lund
No classes
STKH - 12 October Saturday
Stockholm
No classes
VÄSKH - 12 October Saturday
Norra VÄSKH
Västra Götaland
No classes
YKH - 12 October Saturday
Härnösand
No classes
JKH - 13 October Sunday
Östersund
No classes
KoKH - 19 October Saturday
Skälby 4H gård in Kalmar
VÄSKH - 20 October Sunday
Södra VÄSKH in Västra Götaland
No classes
SKH - 26 October Saturday
Morgans Minne
Skåne
STKH - 26 October Saturday
Stockholm
No classes
VÄSKH - 26 October Saturday
Norra VÄSKH
Västra Götaland
No classes
YKH - 26 October Saturday
Härnösand
No classes
November 2019
VÄSKH - 2 November Saturday
Södra VÄSKH in Västra Götaland
No classes
VÄSKH - 9 November Saturday
Norra VÄSKH
Västra Götaland
No classes
YKH - 9 November Saturday
Sundsvall
No classes
SKH - 16-17 November Saturday - Sunday
Skånemästerskapet
Kvidinge in Åstorp
VÄSKH - 17 November Sunday
Södra VÄSKH in Västra Götaland
No classes
VÄSKH - 23 November Saturday
Norra VÄSKH
Västra Götaland
No classes
YKH - 23 November Saturday
Härnösand
No classes
December 2019
SKH - 7 December Saturday
Skåne
July 2020
ÖKH - 25-26 July 2020 Saturday - Sunday
SM i hästhoppning
Bråvalla in Norrköping
No classes