Competition Program

Country:
Union:
Club:
Sport:
Class type:
Type:
July 2022
BLKH - 9 July Saturday
Klubbtävling med trivselaktiviteter
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
Closed
GKT - 9 July Saturday
Hos Elin och Leo in Gotland
Closed
KoKH - 9 July Saturday
Kalmar
NVKH - 9 July Saturday
Magra IS in Västra Götaland
Closed
ÖKH - 9 July Saturday
Hyllingevallen in Söderköping
Closed
RoKH - 9 July Saturday
Riala in Norrtälje
Closed
UKH - 9 July Saturday
Umeå in Umeå
Closed
VKH - 9-10 July Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Stationsområdet in Deje
Closed
WKH - 9 July Saturday
Hagagymnasiets grusplan in Borlänge
Closed
YKH - 9 July Saturday
Sundsvall
Last day for late notice today
CANCELLED - BDKH - 10 July Sunday
Piteå
Last day for late notice tomorrow
CANCELLED
BLKH - 10 July Sunday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
Closed
HäKH - 10 July Sunday
En park in Ljusdal
ACKH - 11 July Monday
Kvällstävling
Skellefteå in Skellefteå
STKH - 12 July Tuesday
Kvällstävling
Fagerdala in Värmdö
MKH - 13 July Wednesday
Eftermiddagstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
RoKH - 13 July Wednesday
Kvällstävling
Riala in Norrtälje
STKH - 13 July Wednesday
Kvällstävling
Järfälla
Last day for registration today
ULKH - 13 July Wednesday
Eftermiddagstävling
Uppsala in Uppsala
Last day for registration tomorrow
SVKH - 14 July Thursday
Balltorp Fritidsförening in Västra Götaland
Last day for registration tomorrow
HäKH - 15 July Friday
Läger, kvällstävling
Bergsjö in Nordanstig
Closed
JKH - 15-17 July Friday - Sunday
Storsjöodjurscuperna
Åsarna
BDKH - 16 July Saturday
Fagernäs in Boden
GOKH - 16 July Saturday
Klintehamn in Klintehamn
NVHT - 16 July Saturday
Vintertorp in Sunne
SKH - 16-17 July Saturday - Sunday
Falsterbo Cup
Falsterbo Horseshow in Falsterbo
Closed
ACKH - 17 July Sunday
Skellefteå in Skellefteå
ÖLKH - 17 July Sunday
Almbyplan i Örebro
VKH - 18 July Monday
Kvällstävling
Stationsområdet in Deje
BDKH - 19 July Tuesday
Örnäsets IP in Luleå
KoKH - 19 July Tuesday
Kvällstävling
Kalmar
NVKH - 19 July Tuesday
Emmas äppelträdgård in Uddevalla Västra Götaland
STKH - 19 July Tuesday
Kvällstävling
Fagerdala in Värmdö
MKH - 20 July Wednesday
Eftermiddagstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
ACKH - 21 July Thursday
Klubbtävling
Skellefteå in Skellefteå
Closed
ÖKH - 21 July Thursday
Kvällsttävling
Valla Friluftsområde in Linköping
RoKH - 21 July Thursday
Kvällstävling
Riala in Norrtälje
AKH - 23 July Saturday
Sol, hoppning och bad
Kraja Camping in Arjeplog
NNKH - 23 July Saturday
Haparanda
ÖSKH - 23-24 July Saturday - Sunday
Lyckocuperna
Mötesplats Hemmestorp in Blentarp
SMKH - 23-24 July Saturday - Sunday
Sommarcuperna
Småland
UKH - 23 July Saturday
Umeå in Umeå
ULKH - 23 July Saturday
Klubbtävling
Uppsala in Uppsala
Closed
CANCELLED - ULKH - 23 July Saturday
Uppsala in Uppsala
CANCELLED
VKH - 23-24 July Saturday - Sunday
Värmlandscuperna, Klubbtävling
Forshaga kommun
Closed
WKH - 23 July Saturday
Lorensbergaskolans fotbollsplan in Ludvika
YKH - 23 July Saturday
Sundsvall
BLKH - 24 July Sunday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
VKH - 25 July Monday
Gammelvala
Brunskog, Arvika kommun
STKH - 26 July Tuesday
Kvällstävling
Fagerdala in Värmdö
JKH - 27 July Wednesday
Kvällstävling
Östersund
SKH - 27 July Wednesday
Kvällstävling
Helsingborg
UKH - 27 July Wednesday
Kvällstävling
Umeå in Umeå
BDKH - 28 July Thursday
Bergnäset in Luleå
MKH - 29 July Friday
Djurens Dag
Sundbyholms travbana in Eskilstuna
GKT - 30 July Saturday
Hos Elin och Leo in Gotland
HäKH - 30-31 July Saturday - Sunday
Norrlandscupen
Borgarparken in Hudiksvall
KoKH - 30 July Saturday
Kalmar
ÖLKH - 30-31 July Saturday - Sunday
Semester cuperna
Almbyplan Örebro
SKH - 30 July Saturday
Morgans Minne
Botaniska Trädgård in Lund
STKH - 30 July Saturday
Rådsparken in Huddinge
ACKH - 31 July Sunday
Skellefteå in Skellefteå
NVHT - 31 July Sunday
Hagfors in Hagfors
ÖSKH - 31 July Sunday
Botaniska Trädgården in Lund
SVKH - 31 July Sunday
Rugbyplanen i Sävedalen in Västra Götaland
August 2022
GKHT - 2 August Tuesday
Älvkarleby
Closed
SKH - 2 August Tuesday
Kvällstävling
Malmö
MKH - 3 August Wednesday
Eftermiddagstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
ACKH - 4 August Thursday
Skellefteå in Skellefteå
No classes
GKT - 5-7 August Friday - Sunday
Gotländska Cuper
Hos Elin och Leo in Gotland
NVKH - 5 August Friday
Eftermiddagstävling
Lysekil in Västra Götaland
GOKH - 6-7 August Saturday - Sunday
Klubbtävling Sommarcuper med Hajk
Hos Monica och Ottilia in Väskinde
Closed
JKH - 6 August Saturday
Östersund
No classes
NNKH - 6 August Saturday
Haparanda
SKH - 6 August Saturday
Skåne
STKH - 6 August Saturday
Stockholm in Stockholm
SVKH - 6 August Saturday
Västra Götaland/Halland
No classes
WKH - 6 August Saturday
Lorensbergaskolan fotbollsplan in Ludvika
YKH - 6-7 August Saturday - Sunday
Färgcuperna
Norra Berget in Sundsvall
ACKH - 7 August Sunday
Klubbmästerskap
Skellefteå in Skellefteå
No classes
BDKH - 10 August Wednesday
Piteå
NVKH - 10 August Wednesday
Eftermiddagstävling
Emmas trädgård, Uddevalla in Västra Götaland
SVKH - 10 August Wednesday
Västra Götaland/Halland
No classes
AKH - 11 August Thursday
Arjeplog
No classes
SKH - 11 August Thursday
Kvällstävling
Skåne
BDKH - 13-14 August Saturday - Sunday
Burträsk
BLKH - 13 August Saturday
Klubbmästerskap Krok och Höjd
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
NVHT - 13 August Saturday
Valberget in Torsby
ÖKH - 13 August Saturday
Hyllingevallen in Söderköping
No classes
SMKH - 13 August Saturday
KM
Småland
SVKH - 13-14 August Saturday - Sunday
Brukshundsklubben i Partille in Västra Götaland
No classes
UKH - 13 August Saturday
Umeå
VKH - 13 August Saturday
Forshaga kommun
ÖLKH - 14 August Sunday
Almbyplan Örebro
RoKH - 14 August Sunday
Riala
Riala in Norrtälje kommun
No classes
ULKH - 14 August Sunday
Uppsala in Uppsala
KoKH - 16 August Tuesday
Kvällstävling
Färjestaden
UKH - 16 August Tuesday
Umeå
HäKH - 17 August Wednesday
Kvällstävling
Östra skidstadion in Hudiksvall
STKH - 17 August Wednesday
Kvällstävling
Lilla grusplanen in Järfälla
No classes
ACKH - 20 August Saturday
Klubbmästerskap
Skellefteå in Skellefteå
No classes
GKT - 20 August Saturday
Hos Elin och Leo
No classes
HäKH - 20-21 August Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Borgarparken in Hudiksvall
Closed
JKH - 20 August Saturday
Östersund
No classes
KoKH - 20 August Saturday
Kalmar
MKH - 20 August Saturday
Klubbmästerskap i rak och längd
Motionscentrum in Hallstahammar
Closed
ÖSKH - 20 August Saturday
Botaniska Trädgården in Lund
RoKH - 20 August Saturday
Riala in Norrtälje kommun
No classes
STKH - 20 August Saturday
Stockholm
ULKH - 20-21 August Saturday - Sunday
Bälinge
No classes
WKH - 20 August Saturday
Hagagymnasiets grusplan in Borlänge
SVKH - 21 August Sunday
Västra Götaland/Halland
No classes
UKH - 21 August Sunday
Umeå
BDKH - 23 August Tuesday
Boden
BDKH - 27-28 August Saturday - Sunday
KM
Piteå
BLKH - 27 August Saturday
Lundens Cup
Avesta
GOKH - 27 August Saturday
Stenkyrka in Tempo
NVHT - 27 August Saturday
Munkfors
SKH - 27 August Saturday
Klubbmästerskap Krok & Höjd
Skåne
SMKH - 27 August Saturday
Eftermiddagstävling
Småland
No classes
CANCELLED - VKH - 27-28 August Saturday - Sunday
Lillerudsdagarna
Lillerud in Karlstads kommun
CANCELLED
VKH - 27-28 August Saturday - Sunday
Lillerudsdagarna
Lillerud in Karlstad
YKH - 27-28 August Saturday - Sunday
Svartviksdagarna
Svartviks Herrgård in Sundsvall
Closed
AKH - 28 August Sunday
Arjeplog
No classes
GKT - 28 August Sunday
Hos Elin och Leo in Gotland
No classes
NVKH - 28 August Sunday
Södra Hillingsäter (i Färgelanda) in Västra Götaland
ÖLKH - 28 August Sunday
KM
Almbyplan Örebro
No classes
BDKH - 30 August Tuesday
Luleå
NVKH - 31 August Wednesday
Kvällstävling
Västra Götaland
No classes
UKH - 31 August Wednesday
Umeå
September 2022
ACKH - 3 September Saturday
Skellefteå in Skellefteå
No classes
GOKH - 3-4 September Saturday - Sunday
Skörde Cuper
Lövsta Romakloster
JKH - 3 September Saturday
Östersund
No classes
NNKH - 3 September Saturday
Haparanda
No classes
ÖLKH - 3 September Saturday
Löa Nostalgidag
Östra Löa 127 in Löa, Lindesberg
RoKH - 3 September Saturday
Riala in Norrtälje kommun
No classes
SVKH - 3 September Saturday
Västergötarnas/Halland
No classes
ULKH - 3 September Saturday
Uppsala in Uppsala
No classes
VKH - 3 September Saturday
Forshaga
No classes
MKH - 4 September Sunday
Skördecuperna
Motionscentrum in Hallstahammar
No classes
UKH - 4 September Sunday
Klubbmästerskap
Umeå in Umeå
ACKH - 10 September Saturday
Skellefteå in Skellefteå
No classes
GKT - 10 September Saturday
Hos Elin och Leo in Gotland
No classes
NNKH - 10 September Saturday
Haparanda
No classes
NVKH - 10 September Saturday
Västra Götaland
No classes
ÖKH - 10 September Saturday
Vretadagen
Vreta Utbildningscentrum in Linköping
No classes
SKH - 10-11 September Saturday - Sunday
Klippan Cup & Skånetrofén
Skåne
WKH - 10 September Saturday
Lorensbergaskolans fotbollsplan in Ludvika
YKH - 10 September Saturday
Sundsvall
No classes
BLKH - 11 September Sunday
Avesta
UKH - 11 September Sunday
Umeå in Umeå
BDKH - 17 September Saturday
Boden
GOKH - 17 September Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
HäKH - 17 September Saturday
Hudiksvall
No classes
JKH - 17 September Saturday
Östersund
No classes
MKH - 17 September Saturday
Klubbmästerskap i krok och höjd
Motionscentrum in Hallstahammar
Closed
RoKH - 17 September Saturday
Riala in Norrtälje kommun
No classes
SMKH - 17 September Saturday
Klubbtävling
Småland
Closed
SVKH - 17-18 September Saturday - Sunday
Höstcuper på Tjolahölm
Tjolahölms Slott in Halland
No classes
ACKH - 18 September Sunday
Skellefteå in Skellefteå
No classes
KoKH - 18 September Sunday
Skälbyracet
Kalmar
No classes
ULKH - 18 September Sunday
Uppsala in Uppsala
No classes
BLKH - 24-25 September Saturday - Sunday
Gyllengården design-cuperna
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
No classes
GKT - 24-25 September Saturday - Sunday
Hos Elin och Leo in Gotland
No classes
ÖLKH - 24 September Saturday
Almbyplan Örebro
No classes
ÖSKH - 24 September Saturday
Klubbmästerskap i krokbana och höjdhopp 2022
Frosta Ryttarförening in Hörby
YKH - 24 September Saturday
Sundsvall
No classes
NVKH - 25 September Sunday
Nordvästa Götaland
No classes
NVKH - 28 September Wednesday
Kvällstävling
Västra Götaland
No classes
October 2022
ACKH - 1 October Saturday
Klubbtävling
Skellefteå in Skellefteå
Closed
BDKH - 1 October Saturday
Luleå
SKH - 1 October Saturday
Skåne
ULKH - 1 October Saturday
Uppsala in Uppsala
No classes
UKH - 2 October Sunday
umeå in umeå
KoKH - 8 October Saturday
Kalmar
No classes
BDKH - 15 October Saturday
Piteå
ÖSKH - 15-16 October Saturday - Sunday
Skåne in Skåne
No classes
SMKH - 15-16 October Saturday - Sunday
Uppfödarcuperna
Småland
No classes
ACKH - 16 October Sunday
Skellefteå in Skellefteå
No classes
SKH - 22 October Saturday
Skåne
UKH - 22 October Saturday
Umeå in Umeå
ACKH - 29 October Saturday
Skellefteå in Skellefteå
No classes
KoKH - 29 October Saturday
Kalmar
No classes
UKH - 29-30 October Saturday - Sunday
Umeå in Umeå
No classes
ULKH - 30 October Sunday
Uppsala in Uppsala
No classes
November 2022
ÖSKH - 5 November Saturday
Eftermiddagstävling
Skåne in Skåne
Closed
SKH - 12-13 November Saturday - Sunday
Skånemästerskapet & Lilla Skåningen
Goentorps Gård in Kvidinge
SMKH - 12 November Saturday
Småland
No classes
UKH - 12 November Saturday
Umeå in Umeå
No classes
ULKH - 12 November Saturday
Uppsala in Uppsala
No classes
KoKH - 19 November Saturday
Kalmar
No classes
SMKH - 26 November Saturday
Roscuperna
Småland
No classes
UKH - 26 November Saturday
Umeå in Umeå
No classes
ULKH - 26 November Saturday
Uppsala in Uppsala
No classes
ÖSKH - 27 November Sunday
Skåne in Skåne
No classes
December 2022
SKH - 3 December Saturday
Skåne
KoKH - 10 December Saturday
Kalmar
No classes
ÖSKH - 10 December Saturday
Eftermiddagstävling
Skåne in Skåne
No classes
UKH - 10 December Saturday
Umeå in Umeå
No classes
ULKH - 10-11 December Saturday - Sunday
Uppsala in Uppsala
No classes
SKH - 17 December Saturday
Skåne
UKH - 17 December Saturday
umeå in umeå
No classes